Lista aktualności Lista aktualności

#Trash Challenge

Tradycyjnie przed rozpoczęciem sezonu wędkarskiego członkowie Koła PZW „Roś” w Piszu wraz ze swoimi rodzinami sprzątają brzegi jezior mazurskich. W tym roku akcja odbyła się 7 kwietnia nad brzegiem jezior: Brzozolasek oraz Linówek.

W wydarzeniu wzięło udział 26 osób. Podczas spotkania nie zabrakło przedstawiciela Nadleśnictwa Pisz, leśniczego leśnictwa Wiartel, Michała Czajki, który zadbał o odebranie i wywóz nieczystości. Miłośnicy wędkarstwa natrafili na mnóstwo odpadów, największą ilość śmieci stanowiły butelki szklane oraz plastikowe. Podczas spotkania w miejscach najbardziej zaśmieconych i najbardziej uczęszczanych, zawieszono tabliczki z komunikatem „Proszę nie śmiecić – Łowiska to nie wysypiska”.

Najmłodszy uczestnik spotkania Mateusz Makarewicz, włączył się w ogólnoświatową akcje Trash Challenge czyli tzw. „śmieciowe wyzwanie” sprzątając i dzieląc się z nami fotografią. Czym jest #TrashChallenge? To akcja, która niedawno obiegła całe media społecznościowe. Znajomi, instytucje, firmy nominują się w charytatywnym celu, który polega na wysprzątaniu śmieci, które zalegają w naszym otoczeniu oraz zrobieniu pamiątkowych zdjęć przed i po sprzątaniu.

Akcja sprzątania brzegów jezior zakończyła się wspólnym ogniskiem, a także zawieszeniem budek lęgowych dla ptaków, które wykonali Mateusz i jego tata Andrzej Makarewicz.

Nadleśnictwo Pisz oraz Koło Wędkarskie dziękują wszystkim zaangażowanym w akcje. Wędkarze teraz śmiało mogą przystąpić do sezonu.