Lista aktualności Lista aktualności

Ferie z Nadleśnictwem Pisz już za nami!

Pierwszy tydzień zimowego odpoczynku już za nami. Program ferii zorganizowanych przez Nadleśnictwo Pisz cieszył się dużym zainteresowaniem.

Był to czas na zabawę, naukę, a także na poszukiwanie i odkrywanie nowych zainteresowań. Tematem naszych spotkań był oczywiście…LAS! 

Pierwsze spotkanie rozpoczęliśmy od krótkiej prelekcji na temat: Jak mądrze dokarmiać ptaki? Dzieci dowiedziały się jakim pokarmem należy dokarmiać ptaki, a także jak zrobić dla nich pełnowartościowy posiłek. Następnie z pełnym zaangażowaniem wykonane zostały pełne nasion kulki, które pomogą skrzydlatym przyjaciołom przetrwać zimę. Kolejnym etapem był wspólny spacer po lesie, podczas którego uczestnicy ferii z zapartym tchem mogli wypatrywać ptaków, które zostały z nami na zimę. Drugi dzień upłynął na rozmowach o zwierzętach zamieszkujących Puszczę Piską. W masie solnej pociechy mogły odcisnąć tropy, które następnie przysłużyły się do porównania z prawdziwymi tropami, napotkanymi podczas leśnej wędrówki. W piątek zaś tematem przewodnim były gry i zabawy z przyrodą w tle. Leśny „monopol”, żywioły lasu, koło fortuny, a także  kalambury cieszyły się dużą popularnością, a uczestnicy z niegasnącym zapałem odpowiadali na zadawane im pytania. Każdemu ze spotkań towarzyszyła krótka wyprawa do lasu oraz ognisko w Atrium przy siedzibie Nadleśnictwa, na którym dzieci mogły posilić się po pełnym emocji dniu. W nagrodę za aktywny udział w zajęciach, młodzi przyrodnicy otrzymali drobne upominki.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom „Ferii z Nadleśnictwem”  za pełne zaangażowania uczestnictwo oraz zapraszamy do obejrzenia zdjęć!

Do zobaczenia za rok!