Lista aktualności Lista aktualności

Jedyna taka noc w Polsce - Noc Sów!

22 marca 2019 roku Nadleśnictwo Pisz wzięło udział w ogólnopolskiej akcji ,,Noc sów", zorganizowanej w Szkole Podstawowej w Hejdyku.

Koordynatorem akcji również i w tym roku była Pani Małgorzata Ruszczyk - nauczycielka matematyki, przyrody oraz geografii, znana także z rozpowszechnia wiedzy przyrodniczoleśnej wśród dzieci i młodzieży.

Spotkanie rozpoczęło się od krótkiej prelekcji, mającej przybliżyć uczniom, rodzicom oraz zaproszonym gościom te tajemnicze ptaki. W tym roku uwagę zwrócono na najmniejszą sowę występującą w Polsce, czyli sóweczkę zwyczajną. Po krótkiej pogadance przyszedł czas na film dokumentalny, który opowiadał o życiu sów występujących w naszych warunkach. Następnie korzystając ze sprzyjającej pogody uczestnicy spotkania wybrali się na wycieczkę terenową, w której nawoływano i wypatrywano tych szlachetnych ptaków. Dzięki zaangażowaniu i wytrwałości sowich odkrywców udało się usłyszeć odgłosy puszczyka, który broniąc swojego terytorium wyraźnie dawał o sobie znać. Po wyczerpującej i satysfakcjonującej wyprawie przyszedł czas na regenerację sił przy ognisku.

Dziękujemy bardzo za zaproszenie na jedyną taką noc w Polsce!