Lista aktualności Lista aktualności

JESIENNE ZAJĘCIA EDUKACYJNE

22 września z okazji pierwszego dnia astronomicznej jesieni po raz pierwszy, po dłuższej przerwie odbyły się na Kuliku zajęcia edukacyjne Szkoły Katolickiej w Piszu.

Pobyt rozpoczął się od spaceru po lesie. Tematem przewodnim naszych zajęć była oczywiście jesień. Młodzi przyjaciele przyrody poznali sekrety funkcjonowania jesiennego lasu. Uczniowie dowiedzieli się jakie zmiany zachodzą w lesie o tej porze roku, a przede wszystkim dlaczego liście zmieniają kolor i spadają z drzew, a także jak wyglądają przygotowania zamieszkujących las zwierząt do nadchodzącej zimy.

Następnie każdy otrzymał malutką sadzonkę świerka i po krótkim instruktarzu wszyscy ochoczo posadzili swoje drzewka. Dobry nastrój i uśmiechy nie opuszczały naszych pomocników. Pod koniec spaceru, każde dziecko otrzymało pudełko na leśne skarby. Dzieci zgromadziły: szyszki, żołędzie, mech, liście, a nawet grzyby.

Po wyczerpującej, leśnej wędrówce przyszedł czas na pieczenie kiełbasek, ziemniaków oraz grillowanie warzyw. Kolejnym etapem naszego spotkania była praca w grupach. Każda z grup musiała stworzyć jesienne kompozycje z leśnych darów zebranych podczas spaceru, a w międzyczasie były leśne zagadki. Jak się okazało, wiedza uczniów na temat lasu była naprawdę duża.

Na zakończenie naszego spotkania, w nagrodę za aktywny oraz pełen zaangażowania udział w zajęciach każdy uczeń otrzymał drobny upominek.