Lista aktualności Lista aktualności

Kolejny plener już za nami!

W sobotę 14 września przy Galerii Widokowej w „Lesie Ochronnym Szast”, nad meandrującą rzeką Pisą, odbył się organizowany przez Nadleśnictwo Pisz plener malarski „Pisz na Płótnie”.

Była to dwunasta edycja imprezy, promującej przyrodę  Puszczy Piskiej. Miłośnicy malarstwa najczęściej uwieczniali na obrazach okoliczne, jesienne pejzaże, nie zabrakło również osób malujących z wyobraźni. Najmłodszym uczestnikiem spotkania był półtoraroczny Jeremi. Osoby, które towarzyszyły malarzom, w wolnej chwili udały się na spacer, odwiedziły wieżę widokową i dowiedziały się o genezie powstania Lasu Ochronnego. Przewodnikiem po „Szaście” była Zastępca Nadleśniczego Elżbieta Maszkiewicz.

Efektem wydarzenia są prawdziwe dzieła sztuki malarstwa akrylowego i olejnego. Obecnie są wystawione w Sali Ośrodka Edukacji Leśnej „Pliszka”, skąd w dalszej kolejności będą przekazane dla Ośrodka Rewalidacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Piszu. Całkowity dochód ze sprzedaży obrazów wspomoże funkcjonowanie ośrodka.

Nadleśnictwo Pisz bardzo dziękuje za wspólnie spędzony czas i zachęca do wzięcia udziału w następnych tego typu akcjach.