Lista aktualności Lista aktualności

Naucz się kochać Lasy

21 marca pracownicy Nadleśnictwa Pisz wspólnie z uczniami klasy VI Szkoły Podstawowej w Trzonkach, ich rodzicami, sołectwem Kwik oraz przedstawicielami samorządów lokalnych, mieli trzy niebywałe okazje do świętowania: Pierwszy Dzień Wiosny, Dzień Wagarowicza oraz Międzynarodowy Dzień Lasów. Temat jaki towarzyszył przybyłym podczas spotkania brzmiał: „Lasy i Edukacja”, a hasłem było „Naucz się kochać Lasy”.

Z inicjatywą wyszli sami uczniowie, których przeraża widok śmieci nagminnie wywożonych do ich ukochanego, pobliskiego lasu. Mowa oczywiście o malowniczym miejscu jakim jest „wysoki” oraz „niski brzeg” nad jeziorem Śniardwy. O czystość na terenach leśnych przyległych do jeziora oraz w bezpośrednim sąsiedztwie dróg publicznych zadbał każdy z zaproszonych gości. Bez względu na wiek wszyscy uczestnicy wykazali się zaangażowaniem i ze starannością zebrali napotkany na swojej drodze odpad. Podczas spaceru uczniowie natrafili na ogromną ilość butelek szklanych i plastikowych, puszek po napojach, nie zabrakło również grilla, namiotu, dwóch kuchenek gazowych i lodówki. Z natychmiastową pomocą przyszedł leśniczy leśnictwa Lisie Jamy Roman Leniec wraz z mieszkańcami pobliskiej wioski, którzy wspólnie zadbali o sprawne wywiezienie sprzętów AGD oraz kilkudziesięciu worków z odpadami.

Największą radość uczestników spotkania wywołało znalezienie pośród sterty śmieci zrzutu jelenia oraz czaszki. Po zakończonej akcji, na każdego z gości, po trudach włożonych w sprzątanie okolicy czekała przekąska przy ognisku.

Dziękujemy klasie VI Szkoły Podstawowej w Trzonkach za wspólnie spędzony Międzynarodowy Dzień Lasów.

Z tej okazji przypominamy jak długo rozkładają się poszczególne odpady, a także jaki negatywny wpływ mają na otaczające je środowisko!