Lista aktualności Lista aktualności

Rowerowe wyścigi na Skraju Puszczy Piskiej

W minioną niedzielę, 16 września br. odbył się XI etap regionalnego cyklu wyścigów kolarskich Mazury MTB w którym udział wzięło niemal 300 zawodników.

Start i meta rywalizacji znajdowała się na plaży miejskiej w Piszu, a trasa wyścigu przebiegała przez teren Nadleśnictwa Pisz w okolicach leśnego jeziora w Kotle Dużym. W ramach Mazury MTB kolarze ścigali się już od kwietnia w bardzo malowniczych miejscach, a ostatni etap: „Na skraju Puszczy Piskiej” był równie widowiskowy i wymagający.

Wyścig główny odbył się na pętli liczącej 34 km. Do wyboru było trzy dystanse, liczące jedną, dwie i trzy rundy. Zawodnicy, który pokonali w Puszczy Piskiej ponad 100 km otrzymali nagrody finansowe.

Mazury MTB to nie tylko wymagające maratony rowerowe, ale także atrakcje dla kibiców i młodszych adeptów kolarstwa. Przed wyścigiem głównym, na krótszych dystansach ścigały się dzieci i młodzież.

Serdeczne gratulacje dla zawodników i zwycięzców w imieniu Nadleśniczego Nadleśnictwa Pisz przekazała Anna Niebrzydowska, która pomogła grupie Mazury MTB wręczyć statuetki i nagrody.

Wyścig „Na Skraju Puszczy Piskiej” był przedostatnim, XI etapem Milko Mazury MTB prowadzonym przez Arkadiusza Całę. Ostatni etap, który rozegra się 30 września w Szymanach będzie prawdziwym świętem kolarstwa, gdyż zawody otrzymały rangę Mistrzostw Polski w Maratonie MTB kat. Masters i Cyklosport.