Lista aktualności Lista aktualności

Śmieci temat ciągle aktualny…

Nadleśnictwo Pisz corocznie sprząta śmieci z terenów leśnych oraz wspiera bardzo chętnie wszystkie inicjatywy zmierzające do usuwania śmieci, które zanieczyszczają i szpecą otaczający nas krajobraz.

W tym roku tradycyjnie, jeszcze przed wprowadzeniem obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa, Nadleśnictwo poparło akcję sprzątania śmieci organizowaną corocznie przez Koło PZW „Roś” (członkowie Koła zbierają śmieci, natomiast Nadleśnictwo zapewnia ich odbiór i wywiezienie na wysypisko śmieci).

 

POSPRZĄTALI BRZEG WILKUSA

Jeszcze przed wprowadzeniem ograniczeń w przemieszaniu i gromadzeniu się związanych z epidemią koronawirusa wędkarze Koła PZW Nr 75 „Roś” w Piszu przeprowadzili wiosenną akcję sprzątania brzegów rzeki Wilkus i jeziora Kocioł.

Miejsce w okolicy mostu na rzece Wilkus jest dobrze znane wędkarzom, ale także bardzo zaśmiecane. Wędkarze Rosia wiedzieli, że znajdą tam śmieci, ale to co zastali przeszło ich najśmielsze oczekiwania. Z kilkudziesięciu metrów brzegu rzeki i pobliskich trzcin uczestnicy akcji zebrali ponad 50 sztuk 120 litrowych worków różnych śmieci. Niestety wśród nich wiele pudełek po robakach, torebek po zanętach i tego co wskazywałoby, że pozostawili je „wędkarze śmieciarze”.

Akcja była zorganizowana, jak to odbywa się co roku, przy współpracy Koła PZW Nr 75 „Roś” w Piszu z Nadleśnictwem Pisz, które reprezentował Leśniczy Leśnictwa Lisie Jamy. Podczas sprzątania rozwieszone zostały tablice z apelem „PROSZĘ NIE ŚMIECIĆ”. Po akcji, która trzeba przyznać kosztowała jej uczestników sporo pracy, ze względu na dużą ilość śmieci, na wędkarzy czekała smaczna grochówka z „Mazurskiego Gościńca”.

 

Członek Koła Wędkarskiego PZW nr 75 „Roś”

P. Dawid Listowski