Lista aktualności Lista aktualności

XI PLENER MALARSKI „PISZ NA PŁÓTNIE”

W sobotę 20 października w leśnym zakątku Puszczy Piskiej, nad jeziorem Seksty odbył się organizowany przez Nadleśnictwo Pisz, plener malarski „Pisz na Płótnie”.

XI PLENER MALARSKI „PISZ NA PŁÓTNIE”
W sobotę 20 października w leśnym zakątku Puszczy Piskiej, nad jeziorem Seksty odbył się organizowany przez Nadleśnictwo Pisz, plener malarski „Pisz na Płótnie”. Była to jedenasta edycja imprezy, promującej przyrodę naszych lasów. Miłośnicy malarstwa najczęściej uwieczniali na obrazach okoliczne, jesienne pejzaże, nie zabrakło również osób malujących z wyobraźni. Spotkanie było okazją do kształcenia zmysłu obserwacji oraz dostrzeżenia piękna otaczających nas krajobrazów.


Efektem wydarzenia są prawdziwe dzieła sztuki malarstwa akrylowego. Obecnie są wystawione w Sali Ośrodka Edukacji Leśnej „Pliszka”, skąd w dalszej kolejności będą przekazane dla Piskiego Zakładu Aktywności Zawodowej „Wieża”. Tam też będzie można je oglądać, po czym wylicytować na aukcji charytatywnej. Całkowity dochód ze sprzedaży wspomoże funkcjonowanie organizacji.


Nadleśnictwo Pisz bardzo dziękuje za wspólnie spędzony czas i zachęca do wzięcia udziału w następnym plenerze malarskim.