Lista aktualności Lista aktualności

Zielonym do góry

Setki małych drzewek, kilkadziesiąt przedszkolaków, godziny pracy, dobrej zabawy i mamy najmłodsze pokolenie drzewek już w lesie !

Smerfy, Wesołe Pszczółki, Krasnoludki, Żabki, Zajączki, Stokrotki oraz Jabłuszka włączyły się w akcję „1000 drzew na minutę „  organizowaną przez Nadleśnictwie Pisz.

Każdego dnia przez ponad tydzień, młodzi sympatycy przyrody wspólnie z leśnikami sadzili las. Spotkania rozpoczynały się od krótkiego instruktażu, jak prawidłowo posadzić drzewko, przy czym największe zainteresowanie wzbudzał kostur oraz szpadel. Po krótkich pogadankach każda z grup z niegasnącym entuzjazmem ruszała do pracy. Przedszkolaki odnowiły powierzchnie leśne sadzonkami świerka, sosny, brzozy, dębu oraz grabu. Po pracy był czas na drugie śniadanie, które dzieci spędzały przy ognisku. Podczas spotkań nie zabrakło również czasu na gry i zabawy na świeżym powietrzu.

Wszystkim uczestnikom sadzenia lasu serdecznie dziękujemy za udział i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnym sadzeniu, już za rok!