Lista aktualności Lista aktualności

Wędkarze znów w akcji!

20 października 2019 r. wędkarze Koła PZW Nr 75 „Roś” w Piszu tradycyjnie, zarówno przed jak i po sezonie wędkarskim posprzątali brzegi mazurskich jezior. Wiosną podobna udana akcja odbyła się nad jeziorem Brzozolasek.

Tym razem grupa wędkarzy wraz z rodzinami posprzątała jeziora Jegocin Duży, Nicponek i część jeziora Jegocin Mały od strony szosy Pisz – Wejsuny. W akcji wzięło udział 15 uczestników. Akcja odbyła się przy współpracy z Nadleśnictwem Pisz, które reprezentował Dariusz Wojsiat, leśniczy leśnictwa Leszczyna wraz ze swoimi dziećmi, który również zabezpieczył zebrane śmieci.

Głownie łupem uczestników padły plastikowe i szklane butelki, torebki foliowe i aluminiowe puszki, ale również torebki po zanętach wędkarskich i pudełka po robakach. Wszyscy uczestnicy akcji zgodnie przyznali, że także poprzez cykliczne sprzątania, śmieci jest coraz mniej. Podczas sprzątania ponownie zostały rozwieszone tabliczki z apelem „Proszę nie śmiecić – Łowiska to nie wysypiska”! . Dowodem na to, że nasze jeziora są czystsze jest to, że w jeziorach coraz częściej można spotkać raki.

Akcja odbyła się w dobrej atmosferze, która udzielała się jej uczestnikom także poprzez zbieranie grzybów, których obecnie jest wysyp. Akcja zakończyła się ogniskiem z kiełbaskami.