Wydawca treści Wydawca treści

Program "Zanocuj w lesie"

Nadleśnictwo Pisz, wchodzące w skład Leśnego Kompleksu Promocyjnego Lasy Mazurskie zaprasza wszystkich miłośników bushcraftu i surwiwalu do noclegu na obszarach leśnych objętych programem „Zanocuj w lesie”.

 

Lokalizacja widoczna jest na mapie https://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/mapy

Zachęcamy do korzystania z aplikacji mBDL

 

Zanim udasz się na wyprawę zapoznaj się z:

  1. regulaminem korzystania z obszaru, który znajduję się w załączniku do pobrania na dole strony
  2. mapą okresowego zakazu wstępu do lasu https://zakazywstepu.bdl.lasy.gov.pl/zakazy/  Przed  wyjściem do lasu, sprawdź, czy obszar nie znajduje się na obszarze objętym zakazem
  3. zasadami bezpiecznego korzystania z lasu http://www.czaswlas.pl/bezpieczenstwo-w-turystyce
  4. z informacjami, gdzie mogą być prowadzone prace gospodarcze. Na powierzchnie te obowiązuje zakaz wstępu
  5. z czasowymi wyłączeniami/zmianami przebiegu szlaków
  6. w okresie jesiennym i zimowym z terminami polowań zbiorowych, które koła łowieckie mają obowiązek podawać do wiadomości gmin. Na obszar na którym odbywa się polowanie, obowiązuje zakaz wstępu! Na terenie objętym programem działa 1 koło łowieckie: WKŁ nr 306 „Jeleń”, http://wkl306jelen.pl/statics/home
  7. Jeśli Twój nocleg przewiduje więcej niż 2 noce lub/i więcej niż 9 osób w jednym miejscu musisz wypełnić formularz zgłoszenia noclegów i uzyskać zgodę nadleśnictwa. Zgłoszenie następuje poprzez wypełnienie formularza, który znajduje się w załączniku do pobrania na dole strony oraz przesłanie go na adres p.szablowski@bialystok.lasy.gov.pl, nie później niż 2 dni robocze od planowanego noclegu. Pozytywna odpowiedź mailowa z nadleśnictwa jest wyrażeniem zgody na zaplanowane noclegi.

 

Koordynator programu:

Przemysław Szabłowski

tel. 697 201 073

p.szablowski@bialystok.lasy.gov.pl

Leśniczy leśnictwa Wądołek

Roman Olender

tel. 697 201 024

tel. 87 423 59 74

 

Nadleśnictwo Pisz przystąpiło do Programu „Zanocuj w lesie”, który powstał w ramach kontynuacji założeń zawartych w ogólnopolskim pilotażu udostępnienia obszarów leśnych celem uprawiania aktywności typu bushcraft i surwiwal. Po ponad rocznym okresie trwania pilotażu, ankietowaniu osób korzystających z obszarów pilotażowych, zarządców terenu, rozmowach ze środowiskiem bushcraftowym i surwiwalowym wykiełkował pomysł przekształcenia pilotażu w stały program pn. „Zanocuj w lesie”.

 

 

Zachęcamy do wypełnienia Ankiety dot. programu "Zanocuj w lesie"